Słodka
tajemnica kawy

Kawowa pomoc w domowych sprawach

Dolce Gusto
30.08.2017 11:11
A A A
Kawowa pomoc w domowych sprawach

Kawowa pomoc w domowych sprawach (Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®)

Skoro jesteś na tej stronie, może to oznaczać tylko jedno - jesteś kawoszem i do zalet tego cudownego napoju nie trzeba cię przekonywać. Kawa budzi do życia, dodaje energii i jest po prostu pyszna, ale czy znasz jej inne zastosowania?

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem ekspresu na kawę z kapsułek od dziś nie wyrzucaj fusów. Pomogą ci uporać się z małymi, domowymi katastrofami, odstraszą nieproszonych gości, a nawet zapewnią chwile przyjemnego relaksu.

Przedstawiamy skuteczne, tanie i ekologiczne sposoby na drugie życie kapsułki.

Kulinarna katastrofa

Nic nie przypalił chyba tylko ten kto nigdy niczego nie gotował. Zdarza się to nawet najlepszemu kucharzowi. Potrawy już nie uratujesz, ale dzięki kawowym fusom pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu spalenizny z mieszkania. Wystarczy, że przez chwilę będziesz podgrzewać na patelni kawowe fusy.

Kawowa pomoc w domowych sprawach
Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Odświeżacz do lodówki

Kawowe fusy doskonale pochłaniają brzydkie zapachy, które często pojawiają się lodówce nawet jeśli dbasz o czystość z gorliwością perfekcyjnej pani domu. Jak sobie z tym poradzić? Przełóż fusy z kilku kapsułek do pojemniczka, wstaw do lodówki i odświeżacz gotowy.

Kawowa pomoc w domowych sprawach
Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Odstraszacz nieproszonych gości 1

Mrówki mogą urządzić sobie wycieczkę do twojego mieszkania nawet jeśli mieszkasz na dziesiątym piętrze. Nie wiem jakim cudem i jak długo wchodzą tak wysoko, ale własnym doświadczeniem mogę potwierdzić, że tak się zdarza. Możesz oczywiście zastosować chemiczne środki i rozprawić się z nimi metodą radykalną (śmiertelną), ale możesz też zadziałać po dobroci i je odstraszyć.

Kawowa pomoc w domowych sprawach
Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Mrówki nie znoszą zapachu kawy przygotuj więc oręż do bitwy. Najpierw zaobserwuj jakimi ścieżkami poruszają się mali intruzi, a następnie na trasie przemarszu rozsyp kawowe fusy. Wyprowadzą się z pewnością. Nie wiem gdzie, być może do sąsiadów, ale od ciebie wyniosą się na pewno.

Odstraszacz nieproszonych gości 2

Kawowa pomoc w domowych sprawach
Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Jeśli masz w domu psiego przyjaciela może się zdarzyć, że któregoś dnia w pakiecie dostaniesz również pchły. Kiedy twojego psa dopadną te wredne stworzenia po kąpieli natrzyj go wywarem z wody i kawowych fusów. Pchły nie cierpią zapachu kawy jeszcze bardziej niż mrówki. Nie wiem tylko jaki stosunek do kawy mają psy.

Buty nie pachną różami?

Kawowa pomoc w domowych sprawach
Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Kawa poradzi sobie z tym wstydliwym problemem. Do małego, najlepiej bawełnianego woreczka wsyp fusy z kilku kapsułek (uwaga, ważne aby były wysuszone, inaczej sytuacja może stać się jeszcze bardziej nieprzyjemna), włóż do buta i zostaw na noc. Rano po nieprzyjemnym zapachu nie będzie śladu.

Domowe SPA

Kawowa pomoc w domowych sprawach
Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Z kawowych fusów w kilka chwil wyczarujesz pachnące, w 100% naturalne, ekologiczne i bardzo skuteczne kosmetyki. O peelingach, maseczkach i kawowych odżywkach więcej piszemy tutaj.

Pogromca plam

Jest taka scena w kultowym serialu komediowym "Pohamuj entuzjazm", w której Larry David już prawie odzyskał swoją byłą żonę, kiedy nagle odkrywa jej mroczny sekret - ślad po szklance na drewnianym stoliku. Z małej plamy robi się duża awantura i z podrywu nici. Gdyby tylko Larry wiedział jak łatwo można pozbyć się problemu cały kolejny sezon wyglądałby inaczej!

Kawowe fusy są świetne do pielęgnacji drewnianych powierzchni. Poradzą sobie nawet ze śladami po winie czy soku. Zanurz szmatkę w mieszance fusów i wody, przetrzyj delikatnie powierzchnię, a następnie czystą, wilgotną ściereczką usuń pozostałości.

Przykład

Zobacz także