Słodka
tajemnica kawy

Kochany Święty Mikołaju...

Dolce Gusto
21.12.2017 20:31
A A A
Więcej książek

Więcej książek (Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®)

...proszę przynieś mi. Bo w tym roku byłam super grzeczna: dużo pracowałam, piekłam dużo ciastek i piłam dobrą kawę. I dużo czytałam. Więc proszę, spraw mi prezent praktyczny. Więcej książek. O kawę nie proszę, kawę dobrą już znam!

DLA TYCH, CO MAJĄ WSZYSTKO

I dla tych, którzy wiedzą i przeczytali wszystko: prezenty praktyczne. Tacy ludzie piją espresso i ristretto, żeby się obudzić, a piernikową latte, gdy chcą sobie pofolgować. Nie eksperymentują z mlecznymi kawami, nie piją americano. Chcą dostać kawowego kopa tu i teraz. Jak książki, to tylko takie, z których mogą skorzystać, dowiedzieć się, wiedza życiowa i non-fiction. Kłania się Wydawnictwo Czarne, reportaże i felietony.

Więcej książek
Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

I oczywiście cala masa książkowych gadżetów! Ale odpuśćmy sobie zakładki do książek. Może znacie jakieś nocne książkowe mole, którym regularnie dioptrie lecą w dół skali? Zainwestujcie w lampkę LEDową, którą będą mogli zabrać ze sobą wszędzie. Internet jest kopalnią bez dna jeśli chodzi o czytelnicze ułatwiacze życia. I gwarantuję, "praktycy" zapiszczą z radości na ich widok.

A JA JESTEM TYP WYBREDNY

Oj tak, to jest kawa z delikatną kawową pianką. To jest catuai do brasil i cortado espresso macchiato. To są pióra, zeszyty z pożółkłym papierem i w skórzanej oprawie. Książki kolekcjonerskie, ładnie wydane serie, piękne edycje naładowanych treścią książek, niezłe okładki. Absolutnie nie lekkie świąteczne czytadła. Ooo nie. Ten typ tak nie ma. Ten typ przez święta zasiada w głębokim fotelu i otwiera książkę, w którą się zaczytuje z całą swoją pasją. Niespiesznie, oddając się w całości lekturze. 

Więcej książek
Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

DLA MAMY

Nie wiem jak mają inne mamy, moja lubi dobre cappuccino i mleczne kawy, ale w mniejszym rozmiarze. Myślę, że jak w święta zrobię jej chai tea latte, usiądzie zadowolona w fotelu i nie ruszy się z niego przez dłuższą chwilę. Moja la mamma uwielbia kryminały i książki z pogranicza "jestem praktykiem", "natura" i "kobiece czytadła". Czyli: Białowieża, biografie kobiet, nowy Miłoszewski. Wszystko, co można poczytać i zapomnieć się przy tym na chwilę. W tym przypadku potrzebne są książki na trzydniową chwilę.

Więcej książek
Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

EJ, MAM PSA

Temat ze specjalną dedykacją dla Buddiego. Jak wszystkie psiaki dla wszystkich swoich właścicieli, dla mnie jest najfajniejszym psim kumplem, jakiego mogłam sobie wymarzyć. Ja go po prostu strasznie lubię. On mnie chyba też. W Wigilię będę truchtać za nim z dyktafonem, czekając, aż przemówi. Chociaż. może niepotrzebnie. On dużo mówi, tylko po swojemu. Gada jak najęty ciałem, ogonem, łapkami, pokazuje mi co chce i czego mu potrzeba. Pokazuje każdą jedną muchę, a potem leci do mnie, żebym zatłukła i żeby zobaczył, że "zdechła mucha". Przybija piątki, gdy chce mi zaimponować, robi żółwika, zwija się w krewetkę, gdy jest śpiący i ogromnie, ogromnie, po prostu najogromniej! ryje się na mnie swoim kudłatym ciałkiem, gdy widzi, że trzeba by było mnie uśmiechnąć. Buddy, uwielbiam cię, koleżko!

Więcej książek
Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

DLA CHWILOWO POGUBIONYCH

Osoby, które wymagają dopieszczenia i terapii codziennymi przyjemnościami. W jedną rękę należy wetknąć takiej osobie duże karmelowe Latte, a w drugą biografię albo poradnik na wesoło. Absolutnie nie wypuszczać takiej osoby do pracy. Nie dawać jej sprzątać. Nie pozwalać zmywać naczyń i ładować zmywarki. Nie wolno, zakazane. Ma siedzieć, mieć dookoła siebie dobrych ludzi, furę świątecznych światełek i ciepłe świece. Trzeba jej donosić kolejne filiżanki kawy i czujnie rejestrować każdy uśmiech.

Więcej książek
Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Wesołych Świąt kochani!

Asia.

logotyp

Przykład